Nie milkną echa sobotniego spotkania mieszkańców Siechnic z burmistrzem. Dużo emocji wśród mieszkańców wzbudził projekt węzła kolejowego w naszej miejscowości. Przebudowa ulicy Kolejowej i Szkolnej zakłada wybudowanie ronda oraz zatoki dla autobusów dowożących pasażerów dla kolei aglomeracyjnej. Inwestycja ta jest strategiczna w kontekście remontowanego dworca jak również udrożnienia komunikacji Wrocław - Siechnice.

Z ramienia Stowarzyszenia Nasze Drogi z mieszkańcami ulicy Kolejowej oraz Szkolnej w dniu 23.04.2018 spotkali się Monika Łukaszczyk oraz Jakub Kłosiński. Obecny projekt zakłada dość sporą wycinkę jedynego zielonego zakątka w tej części miasta. Na jego obszarze znajduje się wywalczone wspólnym wysiłkiem mieszkańców Siechnic podwórko Nivea, tak lubiane przez dzieci i rodziców.

Burmistrz nie jest w stanie odpowiedzieć, które drzewa będą wycięte. Mieszkańcy boją się, że stracą jedyną osłonę zieleni przed kurzem oraz hałasem, obecnie i tak bardzo ruchliwej już ulicy Kolejowej. Dodatkowo to ostatni bastion zielni chroniący okolicznych mieszkańców Szkolnej od obwodnicy, biomasy oraz elektrowni.

Pytanie co z placem zabaw Nivea. Burmistrz zapewnił, że nie zostanie przeniesiony i zostanie na swoim miejscu, ale czy przy „ogołoconym” parku oraz przy ruchliwej ulicy będzie tam sens przebywać z dziećmi?

Obecnie zostały zaznaczone drzewa, przez służby geodezyjne ale czy do wycięcia?
Jeśli tak to od najbliższego wyciętego drzewa do Podwórka Nivea będzie 3m od Kolejowej a od Szklonej około 9 m.

Stowarzyszenie Nasze Drogi wystąpi z zapytaniem o zakres wycinki oraz ewentualną alternatywę aby jak najwięcej parku zostało oszczędzone. Może istniej alternatywa rozbudowy cześć parkingowej oraz przystankowej na działkach wzdłuż torów. Pytanie do kogo one należą i czy jest taka możliwość? O wynikach naszych działań niezwłocznie poinformujemy.

Punkt przesiadkowy jest bardzo ważny dla całej naszej gminy, ale należy również pamiętać o okolicznych mieszkańcach, oni tez płacą tu podatki, oprócz obowiązków mają swoje prawa.

Jakub Kłosiński - przedsiębiorca, założyciel stowarzyszenia Nasze Drogi zabiegającego o poprawę jakość dróg i bezpieczeństwo ruchu w gminie Siechnice.


Ta strona używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.