Elżbieta Rzewuska radna ze Świętej Katarzyny

I. Moje główne postulaty podczas kampanii wyborczej 2014

  1. Modernizacja ulic: Wiśniowej, Sadowej i Różanej w Świętej Katarzynie. Zabezpieczenie środków na remont ul. Kolejowej w Świętej Katarzynie.
  2. Działania na rzecz utworzenia samodzielnego Gimnazjum w Świętej Katarzynie oraz rozbudowa Szkoły Podstawowej w Świętej Katarzynie.
  3. Dbałość o rozsądne gospodarowanie środkami unijnymi.
  4. Działania zmierzające do przeanalizowania zasadności lokalizacji nowego cmentarza oraz rozpatrzenie propozycji utworzenia w tym miejscu Domu Opieki dla Dorosłych (dziennego lub stałego).
  5. Podjecie działań zmierzających do wyeliminowania z nazewnictwa ulic nazwisk związanych ze służbami bezpieczeństwa PRL.

II. Trzy największe osiągnięcia:

  1. Patrz pkt 1
  2. Patrz. pkt 2 (do chwili likwidacji gimnazjów zabezpieczano środki na rozbudowę szkoły podstawowej w celu polepszenia sytuacji lokalowej gimnazjum.) Obecne działania szły już w kierunku rozbudowy szkoły Podstawowej w Świętej Katarzynie.
  3. Patrz pkt 5.

III. Czego się nie udało zrealizować

Po wstępnym rozeznaniu się w kwestii ewentualnego poparcia innych radnych - nie udało się zmienić lokalizacji nowego cmentarza z uwagi na częściowo wydatkowane już środki na wykup gruntu.
Propozycja lokalizacji wspólnego cmentarza dla miejscowości Święta Katarzyna, Smardzów, Żerniki przy ul. Żernickiej nie uzyskała poparcia ani wsparcia innych radnych.

IV. Kontakt z Mieszkańcami

Pracuję w centrum Świętej Katarzyny. Na co dzień mam kontakt osobisty z mieszkańcami. Mój telefon komórkowy jest ogólnie dostępny. B. często osobiście składam relacje ze swojej działalności. Jest ze mną kontakt również poprzez Radę Sołecką, na której posiedzeniach dość często bywałam.

V i VI Szanse i wyzwania stojące przed gminą

Te zagadnienia musicie Państwo konsultować na bieżąco z mieszkańcami.

Moim zdaniem w mijającej kadencji zabrakło empatii i wzajemnego rozumienia problemów poszczególnych miejscowości. Za szybko forsowano duże inwestycje typu: Ośrodek Zdrowia i kolejna Szkoła Podstawowa w Siechnicach. Radnych, którzy upominali się o dużo mniejsze sprawy traktowano nieraz mało elegancko. Przykład P. Anna Schindler upominająca się o interwencję przy Strudze Miłoszowskiej.

To była moja trzecia i ostatnia kadencja radnej i uważam ją za najtrudniejszą.

Ta strona używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.