Kolejna odsłona akcji #RadnyMaGłos
Tym razem na nasze pytania odpowiada Łukasz Kropski, radny z Siechnic.

I. Moje główne postulaty podczas kampanii wyborczej 2014

1. Inwestycje drogowe – ulica Jana Pawła II, ulica Piłsudskiego, ulica Henryka III
2. Rozbudowa szkoły podstawowej
3. Bezpieczeństwo na ulicach – wyniesione przejścia dla pieszych, zakaz wjazdu dla pojazdów wielotonowych, równorzędna skrzyżowania
4. Usprawnienie komunikacji podmiejskiej
5. Uatrakcyjnienie miejsc zielonych – m.in. stworzenie kąpieliska

II. Trzy największe osiągnięcia:

1. Centrum Siechnic zostało domknięte drogowo. Ulice Jana Pawła II, Piłsudskiego oraz Henryka III pozwoliły zrobić Siechnicom infrastrukturalnie kolejny krok do przodu.
2. Kąpielisko Błękitna Laguna oraz Stadion w Siechnicach(chociaż niewykonany w pełnym projekcie) to inwestycje, które zwiększyły możliwości uprawiania sportu i rekreacji w Gminie.
3. Zwiększenie bezpieczeństwa na drogach w Siechnicach poprzez wdrożenie nowej organizacji ruchu – skrzyżowania równoległe, wyniesione przejścia dla pieszych.

III. Czego się nie udało zrealizować

Na pewno nie udało się zreorganizować sportu w naszej Gminie. Nadal mamy niejasne zasady przydzielania dotacji gminnych, regulamin wynajmu obiektów któremu daleko do doskonałości, a obiekty sportowe nie są utrzymywane w stanie co najmniej niepogarszającym się. Również mała współpraca miedzy klubami nie pozwala wykorzystać naszego potencjału.
Komunikacja podmiejska to obszar którego nie udało się usprawnić ze względu na obowiązujące umowy. W marcu 2019 powinien zostać rozstrzygnięty przetarg na kolejne lata co pozwoli na dopasowanie połączeń do aktualnej sytuacji drogowej, integracji połączeń oraz biletów autobusowych z kolejowymi.

IV. Kontakt z Mieszkańcami

Od początku kadencji komunikuje się z mieszkańcami poprzez media społecznościowe, szczególnie Facebooka, a dodatkowo mój numer telefonu oraz adres mailowy są ogólnodostępne. Nie boje się stwierdzić, że pod tym kątem jestem najbardziej aktywnym radnym. Problemy, potrzeby, wyzwania stojące przed Gminą to również częste tematy rozmów z mieszkańcami w terenie.

V i VI Szanse i wyzwania stojące przed gminą
W Gminie należy przestawić się z myślenia – co wybudować, na myślenie – po co wybudować oraz jak ma to funkcjonować. Energooszczędność nowej szkoły nie gwarantuje wysokiego poziomu nauczania. Nowoczesny ośrodek zdrowia to nadal nie gwarant dobrego poziomu usług. Gmina musi skoncentrować się na ludziach zarządzających tymi obiektami, wyłonić w konkursach dobrych specjalistów i pozwolić im realizować swoje wizję.
Ludzie, a szczególnie ich potrzeby będą też wyzwaniem Gminy. Mieszkańcy będą wymagać tego czego zbudować się nie da. Dobrej oferty czasu wolnego, dobrej jakości usług w obiektach publicznych, dobrej edukacji, kreowania przestrzeni dla usług prywatnych z których jeszcze muszą korzystać we Wrocławiu. Również w ludziach należy szukać szans Gminy, bo to oni ją tworzą oraz rozwijają.

Ta strona używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.