Czy miejscowości w naszej gminie mogą być odporne na zmiany klimatu i funkcjonować jak „gąbka” akumulując wodę deszczową i umożliwiając jej wykorzystanie w okresach suszy?

Nawałnice, susze, wysokie temperatury i powodzie. Zmiany klimatu postępują, a ich skutki coraz częściej i dotkliwiej dotykają mieszkańców Polski, w tym także Siechnic. Na zdjęciu ul. Jana Pawła II po przejściu intensywnej ulewy. Jedni mówią, że za mały przekrój rur w kanalizacji inni zwalają winę na zatkane studzienki kanalizacyjne.

Faktem jest, że infrastruktura w Polskich miastach będzie coraz częściej wystawiana na działanie ekstremalnych warunków. Takie sytuacje jak ta na zdjęciu będą się pojawiały coraz częściej i w coraz większej liczbie miejsc. Jak się do tego przygotować w zakresie wód opadowych? Co można zrobić?

Ostatnio uczestniczyłem w konferencji, podczas której wiceprezydent Bydgoszczy przedstawiła informator / poradnik "Katalog zielono  - niebieskiej infrastruktury" To wydany w bardzo przystępnej formie zbiór pomysłów na inwestycje w parkach, na osiedlach, miejskich placach, czy przydomowych ogródkach. Jestem przekonany, że jego lektura przybliży problematykę oraz zainspiruje do działania.

TUTAJ ŚCIĄGNIESZ KATALOG ZIELONO - NIEBIESKIEJ INFRASTRUKTURY

---

Marcin Korytko – prowadzę twojesiechnice.pl, jestem prezesem Stowarzyszenia Twoja Gmina Siechnice. Mieszkam i płacę podatki w Siechnicach.

Ta strona używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.