W czwartek 21/09 odbyło się spotkanie rodziców, burmistrza, radnych oraz pracowników urzędu gminy i placówek oświatowych. Rozmawiano o żywieniu w przedszkolach publicznych i szczególnym przypadku budynku B przedszkola w Siechnicach, który jako jedyny obsługiwany jest przez firmę cateringową.

1. Jakość, wielkość posiłków oraz odbiór opakowań powinna być kontrolowana przez dyrekcje przedszkola oraz intendentkę. Sytuacja w której dopiero po interwencji rodziców sprawa zostaje sprawdzona jest niedopuszczalna.

2. Wybór firmy cateringowej na podstawie ceny był wyborem uzasadnionym (m.in. zgodny z ustawą o finansach publicznych) przy zachowaniu pełnej kontroli nad jakością posiłków.

3. Należy wypracować standardy żywienia dla wszystkich placówek szkolnych zarówno tych posiadających jak i nie posiadających zaplecza kuchennego.

Ta strona używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.