W piątek 28.12 odbyła się ostatnia w tym roku, III sesja Rady Powiatu Wrocławskiego. Głosowane były uchwały m.in. w sprawie przyjęcia budżetu powiatu na 2019 rok oraz Wieloletnia Prognoza Finansowa.

W zakresie merytorycznym komisji, w których pracuję (Komisja Bezpieczeństwa Obywateli oraz Komisja Promocji, Rozwoju, Współpracy Zagranicznej) głosowałem za przyjęciem budżetu.

W głosowaniu nad całością dokumentu wstrzymałem się od głosu. Powodem takiej decyzji jest brak informacji ze strony starosty jak i na co będą wydatkowane środki przeznaczone na budowę i modernizację dróg powiatowych (blisko 14 mln PLN).

Radni nie otrzymali tej informacji ani na komisjach, ani na sesji, nie została ona zawarta w dokumentach. Starosta zapowiedział, że plany zarządu powiatu w tym zakresie zostaną przedstawione na początku 2019 roku.

Zmienił się również skład Komisji Bezpieczeństwa Obywateli. Do naszego grona dołączył Dariusz Jedynak. To obok Barbary Kosterskiej drugi członek zarządu powiatu biorący udział w pracach komisji. Z satysfakcją głosowałem za tym rozwiązaniem, ponieważ wzmacnia i podnosi rangę naszego zespołu.

---

Marcin Korytko – prowadzę twojesiechnice.pl, jestem prezesem Stowarzyszenia Twoja Gmina Siechnice. Mieszkam i płacę podatki w Siechnicach. Od 2018 roku pełnię mandat radnego powiatu wrocławskiego.

Ta strona używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.